I finally found a jungle I like


MM mängib
29/06/2013, 13:23
Filed under: mäng, Mooses

MM-le meeldivad väga igasugused veemängud. Näiteks käib ta isaga vannis ja võib seal väga pikalt sulistada. Kuime käime ujumas, siis ei saa teda väga millegagi koju meelitada. Ning viimase aja suureks hitiks on vesi + liivakast – algul kaevab suure augu ja siis valab vee sisse ja keedab nt suppi seal või vaatab niisama, kuidas vesi ära kaob. Või ujutab oma paberlaevukesi seal. Lõbu laialt, igatahes.

Täna käisime me kaltsukates, kust ta palus endale osta ühe savist väikese kannu. Kodus, samal ajal kui ma süüa tegin, hakkas ta sellega mängima. Otsis kausi ja plastmassist kannu ning palus endale vett panna (kuigi tegelt ta saaks ise ka kraani lahti tehtud, aga mõnikord vist ei tule ta selle peale vms). Järgmised 20 minutit valas vett edasi-tagasi. 20 minutit ühe tegevuse juures üksi veeta on tema puhul päris suur asi. Lõpuks avastas, et plastmassist kannu sangas on auk ja sellest saab ju vett läbi valada. Ja tõi veel anumaid juurde. Igatahes oli ta ise selle juures nii õnnelik ja seletas muudkui, kuidas MM teeb tähtsat mängu. : )

No ja eks see oligi ju tähtis – õppis näiteks jälgima, kuidas mitte üle ääre valada ja et anumad on eri suurusega. Alguses ta sellele näiteks väga pihta ei saanud. Ja segaduse koristas ka ise ära. Seletas juurde, et muidu sajab tädi toas vihma. Meil ju talvel sadas, kui naabrid keset ööd oma radika ära lõhkusid.

IMG_8477

Liivakastis sai vesi otsa, aga kanal oli ju ehitatud. Mõtles ja mõtles ja lõpuks sõidutas seal autot hoopis. Pidi väga mägine tee olema. (:

IMG_8472

Siin on aga veel igasuguseid ägedaid veemängu ideid:

  • Veesein, mida me Tartus küll kahjuks teha ei saa, aga mis on ikkagi väga huvitav. Ma olen näinud ka neid, mida vannituppa saaks teha, aga jällegi – meie vannituba selleks ei sobiks.
  • Huvitav värvitöö, mille me proovime kindlasti varsti ära. See pole küll päris veemäng, aga lähedal siiski.
  • Tänavakriidid + vihm – ma olen päris kaua otsinud häid ideid, mida vihmaga õues teha. MM-le meeletult meeldib väljas olla, kui sajab (aga ei mürista),  aga niisama ringi jalutamine muutub lõpuks juba igavaks. Eriti kuna kaugele ei saa minna ka, sest iga hetk võib äikest tulla. Kusagil nägin, kuidas toas värviti paber üleni ära ja siis pandi see vihma kätte maha. Pärast olid vihmapiisad pildi hästi huvitavaks teinud. Seda tahaks ka proovida.
  • Selline veesüsteem oleks ka väga lahe, aga taaskord Tartus me seda teha ei saaks. Võib-olla rõdul, aga mulle ei meeldi seal lapsega olla eriti ning see poleks mugav ka.  Peame maale vanaema aiamaale mängima minema. ; )
  • Jääkuubikutest laevukesed – need ma panen kohe külma. Ma usun, et MM on väga elevil, kui saab nendega mängida. Mõnus jahutav ka palaval päeval.
  • Veega “joonistamine”- seda me oleme hästi palju teinud. Nt rõdu põrandale või siis talvel toas värvilisele paberile.
  • Tegelikult tahaksin meile veelauda ka, aga jällegi – kus me sellega ikka mängiks. Ma pole Eestis müügil näinud ka seda. Tegelt rõdul saaks olla küll mugavalt, kui ma kuidagi välja nuputaks, mis piirdele katteks panna.Ja maas võiks ka miskit mõnusamat olla.

Igatahes ma ägedad suvised ideed kogun siia kokku. : ) Ja blogisse panen ka kirja, kui oleme miskit katsetanud – hea hiljem vaadata, mis me suvel lahedat teinud oleme.


Lisa kommentaar so far
Lisa kommentaarLisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %sFollow

Get every new post delivered to your Inbox.

%d bloggers like this: